Maria Kubik – pochodzi z Bestwiny, ale od lat mieszka z Czechowicach- Dziedzicach. Największą przyjemność artystce sprawia haft biały, czyli angielski. Haftem wykonuje także obrazki z wizerunkiem Matki Boskiej i makatki. Swoje prace ozdabia najczęściej tradycyjnymi wzorami, głównie kwiatowymi.
Dorota Opitz – początkowo tkała gobeliny zgodnie z wzorami przekazywanymi przez artystów plastyków. Spod jej ręki wyszedł, między innymi, gobelin z postacią św. Jana Pawła II w Chochołowskiej , zaprojektowany przez Ewę Januszewską. Obecnie sama projektuje wzory i według nich, zabarwiona samodzielnie wełną, tka gobeliny, poduszki ozdobne oraz torebki góralskie.
Zuzanna Kubaszczyk – trudnej sztuki szydełkowania uczyła się w domu. Czerpie pomysły z natury, lubi szydełkować motywy roślinne – liście, kwiaty, owoce. Podstawą tak wyrafinowanej koronki są cieniutkie nici w kolorze białym lub ecru. Artystka robi także kołnierzyki, rękawiczki oraz różne ozdoby.
Elżbieta Lewicka – trudnej sztuki koronki uczyła się od koleżanek, a następnie w Zespole Rękodzieła Artystycznego Supełek w Toruniu. Koronki wykonuje z nici bawełnianych, poliestrowych i metalizowanych. Powstają z nich serwetki, bieżniki oraz biżuterii – naszyjniki, bransoletki i kolczyki.
Lidia Dryjańska – już w dzieciństwie zainteresowała się rękodziełem. Wyszywała makatki, później zajęła się regionalnym haftem, dzierganiem na drutach, szydełkowanie, aż wreszcie poznała frywolitkę. Toruńska artystka wykonuje koronkowe serwety, ale najbardziej lubi tworzyć frywolitkową biżuterii, między innymi naszyjniki i bransoletki.
Maria i Ewa Pycińska – mieszkanką Zakopanego Pani Maria jest od 1961 r. Początkowo koronkarstwa uczyła się sama i jednocześnie uczęszczała na kursy. Wypracowała technikę dzięki której powstają ozdoby choinkowe, dekoracyjne wstawki, ale przede wszystkim serwety. Swoje umiejętności przekazała córce Ewie i we dwie tworzą i prezentują swoje wyroby.
Katarzyna Mrowiec – specjalizuje się w koronce koniakowskiej, ale ostatnio najwięcej czasu spędza przy wykonywaniu zabawek, wykorzystując w nich koronkowe elementy. Robi tez ozdoby bożonarodzeniowe i wielkanocne. Zajmuje się też haftem żywieckim na tiulu.
Teresa Pryzmont – z krosnem związana jest od dzieciństwa, a tkaniem zajmuje się od ponad czterdziestu lat. Wrodzone poczucie piękna, umiejętność łączenia kolorów i komponowania wzorów połączone z wieloletnim doświadczeniem i zamiłowaniem do twórczej pracy sprawiły, że prace artystki wyróżniają się niespotykanymi walorami artystycznymi, kolorystyką i ormamentyką.
Gabriela Rzepka – koronki i hafty to tradycja regionu opoczyńskiego. Specjalizuje się w koronkach wykonywanych szydełkiem i haftach krzyżowych. Wyszywa też makatki. W wolnych chwilach wykonuje koronki. Potrafi też zrobić ozdoby z bibułki.
Maria Sikorska – wykonuje serwety, obrusy, bieżniki, kołnierze, mankiety, wstawki do bielizny. Przy ich tworzeniu często korzysta ze starego przedwojennego wzornictwa. Artystka projektuje też swoje wzory i tworzy ozdoby choinkowe i wielkanocne oraz inne dekoracje.
Irena Sapiejka – od pokoleń związana ze sztuka ludową. Specjalizuje się głównie w koronce szydełkowej oraz hafcie sieradzkim. Wykonuje kryzy do strojów ludowych, wstawki koronkowe do pościeli, poduszki, fartuchy, a także obrusy, bieżniki, bluzki, kołnierzyki, poncza, ozdoby wielkanocne i bożonarodzeniowe oraz biżuterię.
Teresa Janakowska – od młodych lat szlifowała swoje umiejętności w dziedzinie haftu. Haftuje na płótnie białym, szarym i lnie. Wykorzystuje głównie technikę haftu białego, ale też kolorowego. Laureatka licznych nagród i wyróżnień.
Maria Stosik – specjalizuje się w hafcie kaszubskim. Haftu artystka uczyła się od dzieciństwa od cioci i mamy. Uczestniczy w licznych konkursach, organizowała także wystawy swoich prac. Ponad to uczyła sztuki haftu dzieci w szkole.